דף הבית שוק ההון איך עושים כסף מכסף, בלי כסף?

איך עושים כסף מכסף, בלי כסף?

כולנו מכירים את המיתוס השחוק הזה – תעבדו קשה, תרוויחו יפה, תחסכו בעקביות לפנסיה, ויהיה בסדר. אבל כמה מאיתנו, דור ה – Y, חיים את המשוואה הזאת בפועל, במציאות יום יומית בה קשה כל כך להשאיר את הראש מעל המים? הגיע הזמן שתלמדו איך באמת עושים כסף.

פיטר לינץ', הנחשב לאחד ממשקיעי הערך הטובים ביותר אי פעם עם תשואה של 2700% בקרן שניהל, אמר – "המפתח לעשיית כסף ממניות הוא לא לפחד מהן."

כולנו נשלחנו ללכת במסלולים דומים: אמרו לנו, השקיעו בלימודים בתיכון, הוציאו תעודת בגרות טובה, התמסרו לשירות צבאי תובעני, למדו באקדמיה גם אם התואר לא מעניין אתכם, מצאו עבודה טובה ומסודרת, התחייבו למשכנתא, הפרישו לפנסיה. המסלול הזה – תוצר של החינוך המסור של דור ההורים – תובע מאיתנו ויתורים קשים, שגרת יום יום מפרכת, ובמציאות של היום לא ברור האם באופק ההבטחה לרווחה כלכלית תתממש. כיום, יותר ויותר ישראלים מבינים שיש גם דרכים אחרות לעשות כסף – והדרכים הללו לא בהכרח כוללות משרות תשע עד הנצח כשכירים, או שיעבוד לעסק קטן שישאב לבעליו את החיים. לדור ההורים שלנו בוודאי יש כוונות טובות לגבינו, אבל הם לא בהכרח יודעים שהעולם השתנה, או לא מבינים כיצד.

מבוי סתום – שהופך להזדמנות
"בני ובנות ה-35, וה-40 פלוס נמצאים מספיק שנים בשוק העבודה בשביל להבין שהסיפור הזה של עבודה יומיומית הוא אמנם הכרחי, אבל הוא לא מספיק. הוא אולי טוב בשביל להרים את הראש מעל המים – אבל מה אם בא להם להוציא את כל הגוף מהמים?". אומר לנו שחר חן, מרצה בכיר לשוק ההון במכללת 'פסגות'.
"אנחנו רואים בשנה-שנתיים האחרונות תנועה אדירה של אחרוני דור ה-X וראשוני דור ה-Y לתחום שוק ההון. חלקם מתחילים ישר במסחר עצמאי, חלקם מגיעים מהתנסות בניהול תיקים, אבל המכנה המשותף לכולם הוא שנמאס להם לחיות בסוג של פשרה, של בינוניות. הם מבינים שיש אפשרות להרוויח כסף וכמה שיותר, ונמאס להם לבזבז זמן".

רק צריך לעשות את הצעד הראשון – ומשם אפשר כבר לעוף
אם אתם אנשים נורמטיביים, הצירוף "שוק ההון" כנראה די מפחיד אתכם. הורגלנו לחשוב שזהו עולם מלא בסיכונים, ובכלל, איש לא שש "לשחק" עם הכסף שלו – ובייחוד במגרש בו משתתפים אנשים שמבינים בנושא ומנוסים בו כשועלים ותיקים. על מנת לתת לאנשים כמוכם וכמוכן את ההזדמנות להתפתח בתחום, נפתחו מגוון קורסים מקצועיים להנחלת הכלים הפרקטיים המאפשרים גם לאנשים מן השורה לסחור בשוק ההון באופן מקצועי. והחדשות הטובות? אין צורך בחושים מיוחדים, במה שקרוי "ראש לזה" – וגם אם אתם לא קוראים אדוקים של העיתונות הכלכלית, תוכלו להצליח, ולמצוא את מקומכם באחד מהקורסים ברמות שונות ובהיקפים שונים. בסיומם תוכלו להתחיל לסחור ולהרוויח – ולרוב, תגיעו לכך כבר במהלכם.
יניב ארביב, מחבר הספר המפורסם "לאן נעלמו 300%", מייסד מכללת פסגות ומרצה בכיר בה, מספר: "שוק ההון נשמע לאנשים מבהיל, אבל לסחור בבורסה זה בדיוק כמו לנהוג ברכב. בהתחלה זה נראה מסובך אבל עם המורה הנכון, כמו עם המורה לנהיגה שלך,  לאחר כמה שעורים הכול מרגיש טבעי ובטוח. ככל שמכירים טוב יותר את השוק ואת שיטות העבודה מבינים את ההזדמנות להתחיל להרוויח. לא צריך בשביל זה תואר ראשון או מח אנליטי יוצא דופן – צריך רק ללמוד וליישם והרווחים יגיעו. בביטחון מלא".

איך אדע שזה מתאים לי, ואיך אחליט במה לבחור?
השאלות הראשונות שכל אדם ששוקל להשתתף בקורס בנושא צריך לשאול את עצמו הן אלה: האם נמאס לי כבר לחיות ממינוס למינוס, לא לסגור את החודש ונוכח עתיד כלכלי לוט בערפל? האם הגיע הזמן שלי להרים את הראש ולהבטיח את הרווחה שלי ושל משפחתי?
אם התשובה לשאלות הללו היא כן, ייתכן מאוד שלימודי מסחר עצמאי בשוק ההון ישדרגו את ההתנהלות הכלכלית שלך באורח מדהים.

בוגרים מספרים
תומר גדליה, בן 21 מאשדוד למד במכללת פסגות ניהול תיק השקעות עצמאי בשוק ההון, מסחר יומי, מט"ח וניהול פיננסי. הוא מספר: "הלימודים במכללה הם הרבה מעבר ללימוד. הם נותנים לך את האפשרות לגלות עולם חדש, עולם שבו אתה מחליט לעצמך, ללא בוס וללא מנהלים, ובעזרת הלווי שאתה מקבל מהמרצים הדרך להצלחה מובטחת.
עצם ההבנה שקיבלתי בשוק ההון ובמסחר בו בפרט נותנת לי את האפשרות לנהל את הכסף שלי לבד להשקיע בדרך הנכונה בלי להיות תלוי בשום גורם אחר. אני מתגאה לומר שהרווחתי, ושאני סוחר בעיקר לטווח ארוך בסכומים די גדולים – אז רווח בהתאם; 20 אחוז תשואה."

ההשכלה בתחום מאפשרת סוף סוף ביטחון כלכלי מבלי לעזוב את העבודה שאתה אוהב (או נותנת הזדמנות סוף סוף להתחיל עבודה שאתה באמת אוהב) – ופותחת את הדלת גם לפתח קריירה שנייה מרתקת ומלאת אתגרים.

שיחת יעוץ חינם עם יועץ לימודים תסדר לך את הראש, נכון?

מכללת א.ר. פסגות בע"מ ("המכללה") מספקת שירותי הכשרה ולימוד בלבד, אינה בעלת רישיון מכוח חוק הייעוץ, ואינה עוסקת במתן שירותי ייעוץ השקעות כהגדרתם בחוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, שיווק השקעות וניהול תיקי השקעות, תשנ"ה- 1995 ("חוק הייעוץ"), למעט עיסוקים הפטורים מרישיון בהתאם לקבוע בחוק הייעוץ.

תגובות (1)

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.