דף הבית נדל"ן יותר ויותר ישראלים מגלים את שוק הנדל"ן: "מדובר באקזיט לכל דבר"

יותר ויותר ישראלים מגלים את שוק הנדל"ן: "מדובר באקזיט לכל דבר"

מתחת לאף של המעסיקים מדור ההורים שלנו, צומחת תופעה כלכלית חדשה המערערת את המבנה החברתי כלכלי הקיים: עוד ועוד צעירים נחושים משקיעים את מרצם וכספם בשוק הנדל"ן, ובאמצעות כלים שהם מרוויחים בלימודים פרקטיים אצל המומחים הגדולים בישראל – מכניסים סוף סוף את הכסף הגדול.

את החלום לבית עם גינה, משפחה קטנה, עבודה מסודרת ופנסיה יציבה שתלו לנו ההורים שלנו – אלה שעבדו באותה העבודה במשך ארבעים שנה, וחשוב מכך, התנהלו בעולם כלכלי אחר לגמרי מהעולם בו אנחנו חיים כיום. כידוע, היצע הדירות הקיים לא עונה – בלשון המעטה – על הביקוש להן, ולכן השאיפה לקנות בית ממשכורת של שכיר או זוג שכירים הופכת לדמיונית למדי. במפגש בין החלום למציאות, ילידי שנות השמונים והתשעים יצאו מופסדים מכל הכיוונים: הם חונכו לעבוד קשה מסביב לשעון, אך מאידך הם אינם מצליחים להתפרנס באופן הולם.
כאן נכנס לתמונה השינוי שבפתח, המביא עמו בשורות טובות: ותיקי שוק הנדל"ן מדווחים כי לאחרונה נכנסו לתחום כוחות חדשים בדמות יזמים ויזמיות רעננים בשנות השלושים לחייהם ומזרימים לתוכו דם חדש. כך מצביעים גם המחקרים האחרונים בנושא: מניתוח מגמות וטרנדים עולה כי עוד ועוד צעירים מוותרים על המרדף והמאבק בשבילים הצרים של השיטה הישנה, ומצליחים – בכוחות עצמם – להרוויח באמצעות נדל"ן כסף רב, המהווה אקזיט של ממש.

איך מרוויחים? לומדים את החוקים
"אני הכרתי רק מושגים בסיסיים בתחום: ריבית, תשואה, וזהו בערך," מספרת הדס שמואלוביץ', בת 34 מדרום הארץ: "עבדתי כמה שנים בתור מורה, והאמת היא שמאסתי בלהיות שכירה, ובעיקר רציתי להרוויח כסף.
מהר מאוד נרשמתי לקורס בבאר-שבע שלמדתי בו הכל: לחשב שווי נכס, מה המשמעויות של מס רכישה, איך מתנהלים מול עורכי דין, שמאים, עיריות, איך להוציא מהבנקים את ההצעות הכי שוות, ועוד ועוד.
לאט לאט את רואה שזה ממש לא בשמיים, שכל ההפחדות על 'עולם גברי' או 'קליקה סגורה למביני עניין' – הכול קשקוש. במהלך הלימודים, המורה התותח שלי הכיר לי כל מיני אנשים מהתחום, הכניס אותי לקבוצות ווטסאפ של שמאים, של שיפוצניקים, עשה לי 'מינגלינג' עם כל האנשים הנכונים.
מאז שסיימתי את הלימודים הספקתי לעשות 3 עסקאות מוצלחות, הנה רק לפני שבועיים מכרתי בית פרטי בבאר-שבע שקניתי ומכרתי אחרי 4 חודשים ברווח של 200 אלף ₪ (!). באיזו עוד עבודה הייתי מצליחה לייצר כזאת הכנסה? מבחינתי זה אקזיט לכל דבר."

כך בני שלושים פלוס מצליחים לבצע אקזיט פרטי, בכוחות עצמם
לירן טורבוביץ', בן 31 מת"א, סיים את לימודיו האקדמיים, ורק אז הבין איפה נמצא הכסף האמיתי: "למדתי עיצוב תעשייתי בחולון ולאחר הלימודים ניסיתי למצוא עבודה כזאת שגם תספק את הצד האמנותי שלי אבל גם תכניס לי כסף נורמלי. מיותר לציין שקשה מאד למצוא כזאת עבודה. במקביל, חבר שקנה דירה ביהוד ביקש ממני עזרה בתכנון השיפוץ שלה, ועזרתי לו בשמחה. בסוף הדברים לא הסתדרו והוא נאלץ למכור את הדירה, אבל הערך שלה פתאום קפץ בחצי מיליון שקל!
שם ירד לי האסימון והבנתי שזה שיחוק אמיתי ושזה מה שאני רוצה לעשות – לקנות, להשביח נכסים ולעשות מזה כסף."

רכשו כלים פרקטיים בהשכלה פיננסית עם התמחות ביזמות ונדל"ן
אותו הדור המתחדש מייצר ביקוש גובר והולך לקורסים מקצועיים המספקים כלים פרקטיים של השקעות מניבות, בלי צורך בפסיכומטרי גבוה, "ראש אנליטי" או איזה חוש שישי עלום – מונחים הלקוחים מן העולם הישן. ההנחה הרווחת היא שישנו גם צורך בהון עצמי ראשוני גבוה – אך זאת טעות. במכללת פסגות, מוסד מן השורה הראשונה בתחום בישראל, צעירים יכולים ללמוד את עולם הנדל"ן באופן מקיף -360 מעלות: ניתוח פוטנציאל של אזור, יצירת מימון לעסקה, מיסוי ודיני מקרקעין, שימוש בטכנולוגיות נדל"ן, סיורי שטח ועוד.

למעשה, זוהי ההזדמנות החדשה והטרייה של כל אחד, מכל רקע ומכל מקום להיכנס לתחום העסקי הרותח ביותר בכלכלה הישראלית. במכללת פסגות נלמדים כלים פרקטיים לכניסה לשוק הנדל"ן והצלחה בו, גם בלי הון התחלתי או נכסים בבעלות מוקדמת.

שחר בוזין, מנהל תחום הנדל"ן במכללה, מספר: "אני נתקל בהמון גברים ונשים במכללה, שבאים ללמוד בידיעה שהם הולכים לעבוד בלייצר לעצמם כסף. הם אינטליגנטים ומוכשרים, ורובם מתחילים להשקיע אפילו תוך כדי הקורס. כולם יוצאים מכאן עם ידע עצום, סיפוק אדיר וכמובן כסף. אומרים שהדור של היום מפונק, אבל אני רואה רק אנשים מדהימים שיודעים מה הם רוצים ועושים הכול כדי להשיג את זה."

שוחחו חינם עם יועץ לימודים וסוף סוף תבינו על מה כולם מדברים

מכללת א.ר. פסגות בע"מ ("המכללה") מספקת שירותי הכשרה ולימוד בלבד, אינה בעלת רישיון מכוח חוק הייעוץ, ואינה עוסקת במתן שירותי ייעוץ השקעות כהגדרתם בחוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, שיווק השקעות וניהול תיקי השקעות, תשנ"ה- 1995 ("חוק הייעוץ"), למעט עיסוקים הפטורים מרישיון בהתאם לקבוע בחוק הייעוץ.

תגובות (3)

  1. לצערי קניה ומכירה מהירה, אינה כדאית בגלל מיסים עצומים שמשלמים למדינה בעת הקניה והמכירה. לולא זה, הייתם צודקים אך 8 אחוז מס קניה שמתווסף למס שבח במכירה, העסק מאבד את כדאיותו

    1. זה לא מדוייק …מי שזו דירה ראשונה שלו לא משלם מס רכישה עד סכום מסוים, וגם לא משלם מס שבח במידה והוא מחזיק את הדירה למשך זמן של שנה וחצי, כך שאת לא ממש צודקת

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.