דף הבית השקעות כסף חכם 10 כללי זהב לניהול נכון של תיק השקעות

10 כללי זהב לניהול נכון של תיק השקעות

משקיעים רבים מייחסים חשיבות רבה לניסיון לבחור בין מניות ואיגרות חוב ספציפיות. עם זאת, בדרך כלל דווקא מספר עקרונות ליבה הם אלו שמכתיבים את ההצלחה או הכישלון של כל אסטרטגיית בניית עושר. הנה תקציר של 10 כללי זהב המהווים בסיס ליצירת תוכניות השקעה לטווח ארוך

0

 

1. זכרו את כוחה של ריבית דריבית
ריבית דריבית היא פשוטה להבנה. כאשר אתם משקיעים כסף, אתה מרוויחים ריבית על ההון שלכם. בשנה הבאה אתם מרוויחים ריבית גם על ההון המקורי וגם על הריבית מהשנה הראשונה. בשנה השלישית, אתם מרוויחים ריבית על ההון שכם ועל הריבית של השנתיים הראשונות… וכן הלאה. אפילו אלברט איינשטיין הכיר בכוחה של ריבית דריבית, וכינה אותה "הפלא השמיני של העולם".

 

2. ככל שההחזר הפוטנציאלי גדול יותר, כך רמת הסיכון גבוהה יותר
הסיכוי לתשואות גבוהות יותר עשוי להיות מושך, אבל הוא בדרך כלל מגיע עם סיכון גדול יותר לאבד את הכסף שלכם. היו כנים עם עצמכם וחשבו היטב על הגישה שלכם לסיכון. ייתכן שיהיה לכם נוח יותר לבחור בהשקעות פחות מסוכנות, גם אם התשואות צפויות להיות נמוכות יותר. ועדיין, זכרו שאף השקעה אינה באה ללא סיכון, ותמיד יש סיכוי שתוכלו להחזיר פחות ממה שהשקעתם.

 

3. לאזן את הסיכון באמצעות גיוון
גיוון בין נכסים, מגזרים, וניירות ערך הוא אחד מכללי ההשקעה הבסיסיים ביותר ומאפשר לכם למצוא הגנה יחסית בתקופות קשות בשוק, מה שמאפשר להשקעה שלכם לצמוח באופן קבוע עם תנודות קטנות יותר לאורך הדרך. גיוון הוא האמצעי היעיל ביותר לניהול סיכונים. אתם תהיו פחות מושפעים מהפסדים בהשקעות מסוימות וההפסדים עשויים אפילו להיות מאוזנים על ידי רווחים מהשקעות אחרות.

בחן את עצמך, האם אתה מסוגל להרוויח מהשקעה במניות?

כן, אני רוצה לבדוק

 

4. השקיעו לטווח ארוך
השקעה לא צריכה להיות בסיס של תכנית להתעשרות מהירה. כדאי להישאר מושקעים לפחות חמש שנים, אבל רצוי הרבה יותר זמן כדי לתת להשקעות שלכם את הסיכוי הטוב ביותר לספק את התשואה אליה אתם מכוונים. אם יעדי ההשקעה שלכם הם לטווח קצר, למשל, במרחק של שנתיים או שלוש, ניהול תיק השקעות עלול לא להתאים לכם.

 

5. אם זה נראה טוב מכדי להיות אמיתי, זה בדרך כלל כך
היזהרו מהשקעות ספקולטיביות ביותר שנראות טובות מכדי להיות אמיתיות, ואל תלכו אחרי העדר ותשקיעו רק בגלל שאנשים אחרים כן עשו זאת. לדוגמה, בשנים האחרונות ובמיוחד בשנת 2021 משקיעים רבים נהרו לעבר הנפקות של חדי-קרן למיניהם או לעבר שוק המטבעות הדיגיטליים, רק כדי לראות את ערכם יורד בחצי תוך מספר שבועות או חודשים.

המדריך לאיתור מניות מתחת לרדאר

 

6. לעולם אל תשקיעו במשהו שאתם לא מבינים
זכרו שאתם לא משקיעים במניה, אלא בחברה אמיתית שעומדת מאחוריה. לכן, לפני שתשקיעו את כספכם בהשקעה כלשהי, הקדישו זמן לחקור אותה ביסודיות, כדי שתבינו בדיוק במה מדובר ומהם הסיכונים. קרנות, למשל, מנפיקות מסמך 'מידע מרכזי למשקיעים' (KIID), המסביר את המאפיינים והחיובים העיקריים של הקרן. חשוב מאוד לקרוא ולהבין את הנתונים לפני שאתם משקיעים. אם אתם משקיעים בעסקים בודדים, וודאו שאתם יודעים מה החברה עושה וכיצד היא מתכננת להרוויח כסף בעתיד.

 

7. אל תנסו לתזמן את השוק
אתם לא יכול להגיע ליעדים ארוכי הטווח שלכם עם חשיבה לטווח קצר. "תזמון שוק" הוא קנייה ומכירה בהתבסס על האמונה שאתם יכולים לדעת לאן השווקים הולכים בטווח הקצר. בתאוריה זה קל. במציאות, זה בלתי ניתן לביצוע. השנה הנוכחית הוכיחה למי שעדיין היה זקוק להוכחה כי שוק המניות נע לעתים קרובות בדרמטיות שניתן בקלות לפספס אם אתה יושבים בצד ומחכים לתיקון צפוי או לתרחיש של שוק דובי. הררי מחקרים הראו שאף אחד לא יכול לתזמן בהצלחה את השוק על בסיס מתמשך וזאת דרך בטוחה להפסיד כסף.

 

8. השקעה חוזרת של הכנסה יכולה לעזור להגביר את התשואות הכוללות
אם אינכם זקוקים להכנסה מההשקעות שלכם, ייתכן שתרצו לשקול להשקיע אותה מחדש כדי ליהנות יותר מאפקט הריבית דריבית. עם זאת, זכרו שהשקעה מחדש של הכנסה במקום לקחת אותה כמזומן פירושה שאתם עלולים לאבד אותה או לראות את ערכה יורד.

אם הכנסה כלשהי שאתם מקבלים מושקעת מחדש באופן אוטומטי – לדוגמה, אם אתם משקיעים ישירות במניות ונרשמתם להשקעה חוזרת אוטומטית של דיבידנד (ADR) – גם לא תוכלו לבחור את המחיר שבו תרכשו כל תוספת נוספת של מניות, כך שהמחיר יכול להיות נמוך או גבוה.

 

9. אל תאבדו שיווי משקל
זכרו כי למרות שהתעסקות רבה מדי עם ההשקעות שלכם היא בדרך כלל לא רעיון טוב, זה לא אומר שאתם צריכים פשוט לשכוח מהן. ערכן של ההשקעות שלכם ישתנה לאורך זמן, מה שעשוי לגרום לכך שהקצאת הנכסים שלכם – האופן שבו אתם בוחרים לפצל את כספכם בין נכסים שונים, כגון מניות, אג"ח, מזומנים וכו' – כבר לא עומדת בקנה אחד עם יעדי ההשקעה שלכם. זה אומר שייתכן שתצטרך לאזן מחדש את תיק ההשקעות שלכם מעת לעת כדי לוודא שאתם עדיין במסלול הנכון לעמוד ביעדים שלכם.

 

10. התייעצו עם מומחים
אם הייתם רוצים לעצב את בית החלומות שלכם, הייתם מתקשרים לאדריכל. באופן דומה, אם אתם רוצים לעצב תיק השקעות המתאים ביותר לצרכים שלכם, התקשרו ליועץ פיננסי מנוסה. ייעוץ ניהול השקעות איכותי עולה כסף, אבל קבלת החלטות השקעה גרועות היא הרבה יותר יקרה.

סדרת הסרטונים החינמית הזו תראה לך סוגי השקעות מגוונות >>>

    הירשמו כעת!

    והיו הראשונים לקבל תוכן איכותי מפורצי דרך משמעותיים בשוק ההון

    בשליחת פרטיך הנך מאשר קבלת עדכונים חשובים ותוכן איכותי מ-D-Broker
    אתה מוגן מספאם, לעולם לא נעשה שימוש לא הולם בפרטים שלך