דף הבית שוק ההון מהן 6 האמונות המפחידות (והלא נכונות) לגבי שוק המניות

מהן 6 האמונות המפחידות (והלא נכונות) לגבי שוק המניות

השקעה במניות יכולה להיות דבר מהנה, מרגש והדרך הטובה ביותר לבנות הון לטווח הארוך. אבל רוב האנשים לא רואים את זה ככה.

6 אמונות שגויות ומפחידות על השקעה במניות
0

אנשים רבים מתרחקים מהשקעה בשוק המניות כתוצאה מפחד. הם חוששים לקבל החלטה שגויה ולהפסיד כסף. במציאות, פחד מלהיכנס ולהשקיע בשוק המניות יכול לחבל בביטחון הכלכלי שלך בעתיד.

 

אז… מה כל כך מפחיד בהשקעה?

 

כמו שקורה בתחומים אחרים בחיים, אנשים תמיד מפחדים ממה שהם לא מכירים מספיק לעומק.

במבט ראשון, שוק המניות נראה מורכב, עם היסטוריה מפחידה של תנודתיות וקריסות. אפשר בהחלט להבין את הרתיעה שיש לחלק מהאנשים מלהכניס את כספם למקום כל כך מפחיד, בו הוא יכול להיעלם לתמיד!

 

האמנם?

 

הנה כמה דברים מפחידים לגבי עולם ההשקעות שאינם נכונים:

 

 1. שוק המניות מעולם לא התאושש מההתרסקות הפיננסית של 2009, האמנם?

 

חלק גדול מאנשי דור ה-Y הגיעו לבגרות במהלך המיתון הגדול וזוכרים את הכאב של ההתרסקות. מכיוון ששווקי הדיור והמשרות הושפעו כל כך לרעה ולקח להם זמן כה רב להתאושש, אנשים רבים לא הצליחו לראות את השינוי בשוק. 

 

אבל זה זה לא אומר שהשינוי לא קרה… 

שוק המניות אמנם צנח ביותר מ- 50% בשנת 2009, אך מה שרוב האנשים לא לוקחים בחשבון הוא שעד שנת 2013, שוק המניות חזר לעצמו – ומאז רק המשיך לעלות. אפילו עכשיו, למרות הירידות של תקופת הקורונה, הבורסה ממשיכה לשבור שיאים.

 

 1. השקעה במניות היא הימור, האם אכן זה כך?

 

אף אחד לא יכול לצפות את העתיד בוודאות של 100%, אבל זה לא אומר שכל מי שמשקיע במניות מהמר על הכסף שלו. מהמר הוא בעצם מי שמשאיר את התוצאה לידי הגורל. משקיע אמיתי יודע איך לקחת סיכון מחושב לתשואה צפויה וסבירה.

 

השקעה בשוק המניות היא הימור רק אם אתה לא יודע מה אתה עושה, או לא עושה את המחקר הדרוש כדי לוודא שאתה שם את הכסף שלך במקום הנכון.

 

קבלו בחינם את המדריך לאיתור מניות מתחת לראדר

 

 1. שוק המניות הוא תנודתי מדי ולא צפוי – אמת או אמונה שגויה ומפחידה?

 

אף על פי שאיש אינו יכול לחזות באופן מושלם מה מניה בודדת או שוק המניות כולו יעשו ביום למחרת, השוק פועל בהתאם לדפוסים מסוימים.

אמנם התנועות היומיומיות ואפילו החודשיות בשוק המניות עשויות להיות לא צפויות, אך יש דפוס אחד שניתן לסמוך עליו בעקביות: לאורך זמן – שוק המניות עולה.

 

כמו שאומר המשפט הידוע של בנג׳מין גרהאם – אבי תורת השקעות הערך: 'בטווח הקצר שוק המניות זה מכונת הצבעה בטווח הארוך זו מכונת שקילה'

 

חשוב לשים לב שאין זה אומר ששוק המניות לעולם לא יירד, או שהוא לא יירד שוב בקרוב. זה פשוט אומר שלאורך זמן, המגמה של שוק המניות מאז ומעולם הייתה למעלה. 

 

שימו לב לשקף הבא שמתאר תוצאות מחקר סטטיסטי שפורסם בבלומברג:
המחקר בדק מהם הסיכויים להפסיד בשוק ההון כפונקציה של טווח ההשקעה.

טווח הבדיקה הוא מ- 1929  – כך שהוא כולל את כל המשברים שהיו בדרך במאה השנים האחרונות.

 

שימו לב לדבר המדהים הבא – אם אתם משקיעים בשוק ליום אחד, יש לכם סיכוי של 46% להפסיד כסף. מנגד, אם אתם משקיעים ל- 10 שנים – הסיכוי שלכם להפסיד הוא 6% בלבד – כלומר, 94% שתרוויחו.

 

 

הטבלה הבאה שערך קן פישר – גורו השקעות מפורסם, לוקחת את זה עוד צעד קדימה ומדגימה לכם שבטווח של 20 שנה – אין שום סיכי שתפסידו כסף בשוק המניות.

 

 

 

 

 

בחן את עצמך: האם יש לך פוטנציאל להרוויח מהשקעה במניות?

כן, אני רוצה לבדוק

 

 1. אני לא עשיר, אז מה לי ולשוק המניות?

 

אנשים רבים חושבים שצריך המון כסף כדי להתחיל להשקיע, אבל זה פשוט לא נכון! 

בעבר, רק מי שהיו לו בחשבון כמה עשרות אלפי דולרים יכל לקבל גישה לשוק המניות ורק באמצעות יועץ פיננסי. אפילו לפני כמה שנים, היה צורך ב-5,000 עד 10,000 דולר כדי לפתוח חשבון אצל ברוקר.

 

כיום, ניתן להשקיע באופן עצמאי דרך האינטרנט גם בסכומים קטנים.

חשוב לשים לב שפותחים חשבון השקעות בגוף אמין ומפוקח.

 

 1. יש כאן יותר מדי פרמטרים, אני צריך קודם ללמוד השקעות, האמנם?

אנשים רבים תופסים את עקומת הלמידה להבנת השווקים הפיננסיים כחלק המאיים ביותר בעולם ההשקעות. ואכן, ככל שאתה יודע יותר על ניירות ערך ועל שוק המניות, כך אתה יכול לקבל החלטות טובות יותר לגבי הכספים שלך לטווח הארוך.

 

עם זאת, אין צורך בתואר במנהל עסקים, כלכלה או חשבונאות, כדי לנהל תיק השקעות.

 

גם וורן באפט המשקיע המפורסם העיד על עצמו שהוא לא מחזיק מעצמו איזה מומחה כלכלי גדול, יותר מזה, הוא גם לא מכיר אף כלכלן שהוא סופר עשיר..

כיום, יש הרבה מידע שניתן למצוא באינטרנט בחינם (לפעמים אפילו יותר מדי מידע, מה שעלול להיות מבלבל עבור המשקיע המתחיל). מערכת DBrocker מצאה שסדרת הסרטונים הזו יכולה לעשות סדר למי שרוצה להתחיל להשקיע ברצינות אך מרגיש מאויים.

 

 

 

 1. זה לא הזמן הנכון בשבילי – אם כך אז מתי יהיה הזמן הנכון?

 

תיאורטית, אתה יכול להתחיל להשקיע בשוק המניות בכל עת שתחפוץ. אך נכון יותר לומר שככל שתקדים לבנות את תיק ההשקעות שלך, כך יהיה לך טוב יותר.

 

בכל הנוגע להשקעה, זמן בשוק חשוב יותר מתזמון השוק. )timing the market vs. time in the market( המשמעות היא שעדיף להתחיל עכשיו בכל סכום שיש לך לחסוך, במקום לחכות עד שתנאי השוק יהיו מושלמים (והם לעולם לא יהיו).

 

ככל שהכסף  שלך מושקע זמן רב יותר, כך תגדל התשואה שהוא יניב לך לאורך זמן. הכוח האמיתי של ההשקעה הוא בריבית דריבית, ולכן הזמן כל כך חשוב.

 

השקעה של 3 או 5 שנים מהיום איננה זהה להשקעה כרגע. אם יש משהו שאתה לא רוצה לדחות בעולם הזה, זו בניית הנכסים הפיננסיים שלך.

 

כיצד להתגבר על הפחד מעולם ההשקעות?

 

התרופה הכי טובה נגד הפחד היא הבנה אמיתית של השוק וסביבה תומכת. כשהידע שלנו הוא נרחב, קל יותר להישאר קר רוח ולקבל החלטות שלא נובעות ממקום של לחץ נפשי ומתח פסיכולוגי, או לתת לתחושת ה- fomo ( fear of missing out( להשתלט עלינו.

 

אם אתה מרגיש שחסר לך ידע, או רוצה להעמיק את הידע שלך בשוק המניות, סדרת הסרטונים החינמית הזאת יכולה להוות עבורך נקודת פתיחה מצויינת.

 

כשמדובר בעתיד הכלכלי שלך, הטעות הכי גדולה שאתה יכול לעשות היא לא להשקיע בכלל.

 

  הירשמו כעת!

  והיו הראשונים לקבל תוכן איכותי מפורצי דרך משמעותיים בשוק ההון

  בשליחת פרטיך הנך מאשר קבלת עדכונים חשובים ותוכן איכותי מ-D-Broker
  אתה מוגן מספאם, לעולם לא נעשה שימוש לא הולם בפרטים שלך