דף הבית השקעות כסף חכם 5 טיפים לחסוך יותר כסף

5 טיפים לחסוך יותר כסף

כסף הוא משהו שאנו צריכים כדי לשרוד בעולם הזה. להחזיק בכסף לא בהכרח שווה לעושר, אבל זה יכול להיות חלק מהמסע.  בגלל הזמנים הקשים האלה מבחינה כלכלית והעלויות העולות, עלויות המחייה עלו  במידה ניכרת   והקשו על היכולת לשרוד משמעותית.  אנחנו לא יכולים  לשמור על  החיים שלנו  עם שכר מינימום, כך שמקורות הכנסה אחרים צריכים להיות  מושתלים בראשכם. ללא הקשר למשכורת שלכם, תמיד קיימות דרכים לחסוך אם הכסף שלכם מנוהל כמו שצריך. חסכון הוא עניין של חישובים, תכנונים והכנות.

טיפים ועצות לחסכון בכסף שלכם
0
 1. הציבו גבולות סבירים הגיוניים

קניות אימפולסיביות  הרסו את הרגלי הקניות שלנו למשך שנים. אם אתם יודעים שאתם עומדים לקבל משכורת, על תבזבזו את הכסף לפני שאתם מקבלים אותו. חשבו את האחוזים שלוקחות ההוצאות למחייה  ותוודאו שהכל משלום בזמן. ברגע שאתם מתחילים לפגר בתשלומים, החיים מתחילים להיות קשים לשליטה, ואתם מרגישים שאתם עומדים לצנוח. הילחמו בקשיים האלה  בכך שתמנעו מהם לקרות בעזרת בזבוזים מחושבים.

אנו  לא זקוקים להרבה כדי להיות מאושרים בחיים האלה. הדברים ההכרחיים הם אוכל, עלויות תנועה (תחבורה ציבורית, תחזוקת רכב, דלק), ומחסה. ברגע ששילמנו על הדברים האלה, כל דבר אחר הוא  מותרות שרבים מאתנו לוקחים כמובנה מאליה כל יום. והאפשרות להחזיק במותרות הזו היא ברכה, אבל אל תשתמשו בה כתירוץ  לעשות רושם.

שאלו את עצמכם את השאלה הזו לפני שאתם מבזבזים כסף על פריטים שאתם לא צריכים : האם  בעתיד אני אהיה מאושר  מהקנייה הזו שאני עומד לבצע? אם התשובה הראשונית היא לא, אתם עושים לעצמכם טובה בכך שאתם מפחיתים את רמת הלחץ וחרדה בעזרת זה שאתם מסרבים לשים את עצמכם במצב קשה. תדאגו שתהיה משמעות לכל שקל שאתם מרוויחים. תפסיקו ליפול למלכודת של קניות של מוצרים חסרי ערך בגלל תעמולה ופרסומות. תביעו קצת איפוק והחיים שלכם יתחילו להשתנות לטובה.

 1. תשקיעו בעצמכם

בכל פעם שאתם מקבלים צ'ק, אחוז מסוים של הצ'ק צריך לקבל ייחוס של קרינה רדיואקטיבית. לא צריך לגעת בכסף הזה חוץ ממצבי חירום שזקוקים לכסף.

הכניסו את הכסף הזה לתכנית חיסכון בעלת חשיבות גבוהה, TFSA (משתמש חיסכון ללא מסים), או שתכניסו את הכסף לתכנית חסכון  לחינוך והשכלה אם אתם מתכננים ללמוד במוסד אקדמי בעתיד, או שיש לכם ילדים שעומדים ללכת למקום כזה. עוד השקעה טובה היא תכנית פנסיה, שמבטיחה שהכסף בטוח  לעתיד שלכם. שתי האפשרויות האחרונות האלה  הן השקעות לטווח ארוך.  הן מאפשרות יציבות שתעזור לכם לבסס  תיק מסמכים כלכלי חזק יותר.

חיים חברתיים הם דבר חשוב  לשמירה על הבריאות ואיכות החיים שלכם. פעילויות נפוצות יכולות להיות ללכת לאירועים, יציאות עם חברים, וסרטים. כל אחד מהדברים האלה יכולים להשאיר לכם חור בכיס אם אתם עוסקים בהם יותר מדי. החברים שלכם יבינו אתם לא תשתתפו בפעילויות חברתיות מסוימות. ואם הם לא מבינים, אז הם לא חברים טובים ורצוי שתפסיקו להיות בקשר איתם. השתמשו בזמן  שבו הייתם משקיעים בבילויים עם חברים כדי לחנך את עצבכם ולגלות דברים חדשים. ייתן שתהיה לכם תגלית כלשהי  שתגרום לכם להשקיע כסף ולאחר מכן להרוויח יותר ממנו

הרעיונות הטובים ביותר נוצרים על ידי הדמיון בזמנים של השקפה והתבודדות.  היו מעט יותר אנוכיים והעריכו את הזמן שיש  לכם להיות לבדכם, בגלל שיהיו רגעים בחייכם שבו זה לא יראה כך. להשקיע בזמן הזה לעצמכם  מאפשר לכם להעריך את החיים שלכם ומונע מכם לבזבז כסף  על מוצרים שאינכם צריכים.

אל תשכחו שבריאות היא ההשקעה הגדולה  ביותר שלכם, אז אל תחסכו על   המחיר של הבריאות שלכם. לא תוכלו ליהנות מהכיף בחיים אם לא  תשמרו על מצב בריאותי סביר, אז אל תחסכו כשמדובר בבריאות שלכם. עיגול פינות  בבזבוז רק יזיק לכם בטווח הארוך.  תיקונים לטווח ארוך רק  יחריפו את הבעיה שכבר קיימת.

 1. תפתחו תכנית כלכלית

להשיג עזרה ממומחה היא בהחלט בונוס, אבל אתם לא בהכרח זקוקים למקצוען לייעץ לכם  על יעילות  הכסף שלכם. תתחילו על ידי מעקב על הרגלי הבזבוזים שלכם. תכתבו מהן ההוצאות היומיות שלכם ותסתכלו על מה שעולה לכם את רוב הכסף שלכם. אם המצב אינו קשור לבריאות, אוכל,  בגדים או מחסה, אז אתם עושים רושם על משהו שצריך להפסיק. ההרגלים האלה הם קשים מאוד  לשבירה, אבל אתם חייבים להזכיר לעצמכם  שחסכון כסף חשוב יותר מכניעה לצרכים המטופשים שלכם.

תשמרו את הקבלות שלכם כדי שתוכלו לכתוב את  דפוסי הבזבוז שלכם בכל יום בשבוע. תבדקו  מה צריך להשתנות ומה צריך להישאר. תמיד קיימות שיטות לשפר את הרגלי הבזבוז שלכם.

 1. תפנקו את עצמכם

מגיע לכם תגמול לאחר שהצלחתם  להתחיל תכנית כלכלית חדשה. או שתקנו כמה פריטים קטנים שמצטברים לדבר אח ד נחמד או שתקנו מותרות אחת גדולה  שאתם חפצים בה.  להקציב לכל דולר משמעות זה חשוב, אבל לחיות חיים מהנים היא אלטרנטיבה  יותר מספקת. ידיעה של המצב הכלכלי שלכם תאפשר לכם לעקוב אחר הבזבוזים של הפינוק העצמי שלכם, כך שלא תבזבזו יותר מדי.

 1. אנשים חכמים גורמים לכסף לעבוד בשבילם

כן, צריכה להיות לכם תעסוקה כלשהי   שתספיק שלהכנסה סדירה. אבל זה לא אומר שאתם כפופים למה שאתם תעשו עם הכסף. זוהי אפשרות להרחיב את האופקים  לדברים גדולים יותר.  הסיבה לכך שאנשים אמידים שומרים על העושר שלהם היא  הניהול הבנויים בקפידה שלהם.

הם לא משקיעים כלל את כמות הזמן שאנשים ממוצעים עושים. הם מקדישים את רוב הזמן לגלות, ללמוד ולהבין איך לנהל את הכסף שלהם בצורה טובה יותר כדי שהוא יעבוד בשבילם. הם מרוכזים בהנבת פירות מהשקעות במקום לקבע את הראש שלהם על כמה כסף הם יכולים להרוויח. הכל תלוי בכמה כסף אתם מוכנים להשקיע כדי לקבוע כמה אתם עומדים לקבל בחזרה. אלה הפרטים הקטנים והקצרים האלה שמפרידים עשירים מעניים. הם ביססו שיטה שעובדת בשבילם במקום נגדם. זמן שווה לכסף, אבל אם השעון עובד נגדכם, איך אתם מצפים להרוויח? לגרום לכסף לעבוד בשבילכם  תלוי בעובדה שזמן  נמצא בצד שלכם. להרוויח יותר משאתם מפסידים  הוא המפתח  לחסכון  אסטרטגי.

 

 

  הירשמו כעת!

  והיו הראשונים לקבל תוכן איכותי מפורצי דרך משמעותיים בשוק ההון

  בשליחת פרטיך הנך מאשר קבלת עדכונים חשובים ותוכן איכותי מ-D-Broker
  אתה מוגן מספאם, לעולם לא נעשה שימוש לא הולם בפרטים שלך

  השאר תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *