דף הבית השקעות כסף חכם 52 מיתוסים שמונעים מכם להיות לעשירים בטירוף

52 מיתוסים שמונעים מכם להיות לעשירים בטירוף

רוב האנשים רוצים להיות עשירים בטירוף. העניין הוא, מה שנדרש כדי להיות אחד נראה יכול להיראות מטורף, במיוחד אם מה שאתם חושבים שנדרש מגביל את השמחה שלכם או השמחה של אחרים במידה מסוימת. למזלנו, רוב הפחדים האלה מבוססים על שקרים, ואני רשמתי את כולם פה בסדר הפוך.

מיתוסים שמונעים ממכם להיות עשירים
0
 1. אל תהיו הורה חד הורי

דאנישה דניאל הוסטון,  נולדה בלוס אנג'לס והיא אם חד הורית בשנות העשרים  שלה. אביה של הבת שלה מת מסרטן לא זמן רב לאחר שהיא נולדה. שבועיים לאחר מכן, דאנישה איבדה את עבודתה ונאלצה לחיות על רווחה.

למרות הקשיים החמורים שלה, היא לא וויתרה. היא התגברה. המאמת חסר ההפסקה הזה שינה את חייה, ולבסוף היא הפכה למיליונרית בעזרת נדלן מסחרי.  קיימים עוד מספר סיפורים על  אימהות חד הוריות אחרות שהופכות לעשירות למרות הקשיים שלהן. גם אתם יכולים להפוך לאחד או אחת מהן.

 1. שלא תהיה לכם מוגבלות פיסית או מנטאלית

ג'ון מארו, שסובל מאטרופיה שרירית בעמוד השדרה, היה צפוי למות בגיל שנתיים. לפני שהוא החליט לשנות את חייו, הוא נאלץ לאבד את כל כספו על כיסא גלגלים ועוד הוצאות רפואיות אחרות. כדי לשלוט בעתיד שלו,  הוא נאלץ לתלוש את המוגבלויות  המכבידות של ארה"ב ועבר למקסיקו.  מאז הוא השיג מאות מיליוני צפיות בעמודים  ועשרות מיליוני דולרים כתוצאה מכך. מה התירוץ שלכם?

 1. תגיעו ממשפחה מבוססת

אני עדיין מנסה להגיע לאני האידיאלי שלי, אבל לא נתתי לגירושים של ההורים שלי, לזמן של אבא שלי בבתי חולים בגלל הדו קוטביות שלו, או למותו של אבי מאיידס כשהייתי בן 21 למנוע ממני להשיג הצלחה בחיי. רבים מכם יכולים להגיע ממשפחות שבורות יותר משלי, אבל מדיבור מניסיון, המשפחות ההרוסות שלכם לא יכולות למנוע מכם להיות עשירים, רק אתם יכולים.

 1. תגיעו ממשפחה עשירה

האם אי פעם הייתם הומלסים? אם התשובה היא כן, אז הנה חדשות טובות. מאות הומלסים הפכו את חייהם, הפכו למיליונרים ואפילו מיליארדרים.

ג'ון פול דג'וריה גדל בפארק אקו בלוס אנג'לס. בשלב מסוים הוא גדל ברחוב עם בנו בן השנתיים  ואסף בקבוקי סודה לפרנסה. האם אתם יכולים לדמיין איך זה מרגיש לחיות בגילאי העשרים שלכם ולהצטרך לממן פעוט בעוד שהדבר היחיד שמפריד אתכם מהרעב של הבן שלכם או לקיחתו על ידי שירותים סוציאליים הוא כמות ההכנסה שלכם מלקיחת בקבוקי סודה ריקים של אנשים?

האם אתם יכולים לתאר איך הוא הרגיש  כשהוא הסתכל בעיניו של בן השנתיים, מה שהוא חשב שבנו חשב עליו כאב? האם תרגישו מובסים, כמו כישלון, או האדם הגרוע ביותר בעולם שלא מסוגל לספק חיים רגילים לילד הצעיר שלכם?

למרות הנסיבות, הוא הניח את הרגשות האלה בצד ועבד קשה כדי להפוך לעשיר. עשרים שנים לאחר חייו מכאיבי הלב ברחוב הוא יציר אימפריה של מיליוני דולרים. הוא עשה זאת על ידי אהבה של אנשים, אהבה של הכוכב, ושימוש במערכות  כדי ליצור מוצרים איכותיים שאנשים אוהבים.

 1. צריך להיוולד בארצות הברית

אנשים עשירים נוצרים בכל רחבי העולם כל הזמן.

 1. צריך IQ גבוה

קיימות כמה ראיות שמקשרות בין IQ למשכורת, אבל זה לא תמיד המקרה כשמדובר בעושר. קיימות דוגמאות רבות של אנשים עשירים מאוד  עם IQ נמוך מהממוצע וכאלה שה-IQ גבוה מהממוצע שחיים מתחת לקו העוני. ליוהרה יש דרך לעודד בחירות כלכליות גרועות וסיכונים לא הכרחיים.

ללא הקשר למספרים,  עושר נוצר על ידי הרגלים ומערכות.

 1. אל תהיו אומנים

כולנו אומנים בצורה שלנו, כל אחד מאתנו.

 1. היו יפים

תחפשו מיליונרים ומיליארדרים בגוגל תמונות. קיימים רבים שנראים פחות טוב מהממוצע.

 1. היו גבר לבן

קיימים כל כך הרבה עשירים שאינם גברים לבנים עכשיו כשפורבס שמים אותם בקטגוריה משלהם.

 1. הלקוח תמיד צודק

תמיד תשאפו לשירות לקוחות באיכות הטובה ביותר, אבל אם אתם בסמכות, זרקו לקוחות ששואבים זמן וכוח מנטאלי.  תעניקו להם החזר ותסרבו להמשיך לעסוק איתם אם אתם חייבים. לקוחות לא ריאליסטים עולים לחברות משאבים בעלי ערך, שיכולים להיות משומשים בצורה אפקטיבית יותר כדי לשפר את השורה התחתונה.

 1. תשקיעו יותר זמן וכסף

בדיקות שיווק ובחינות מוצרים הם קלים יותר משאתם חושבים, ואתם יכולים לנצל את זמנם וכספם של אחרים ברוב המקרים. אם חסרים לכם משאבים, אתם יכולים להשקיע זמן. אם חסר לכם זמן, אתם יכולים להפחית פעילויות פנאי כמו צפייה בטלוויזיה או מטלות לא מועילות.

 1. עושר צריך להגיע על חשבון הסביבה

אם אתם יוצרים ערך אתם חוסכים לאנשים זמן וכסף, שניהם דורשים מאמץ. פחות מאמץ אומר פחות משאבים על ידי חידושים בדרכים שמנמיכות זיהומים  או  מטיבות לסביבה ישירות. אתם יכולים לתת חלק מהעושר שהשגתם לשפר את הסביבה בצורה שמתאימה לכם.

 1. הרווח שלכם הוא ההפסד של אחר

עושר נוצר ולא נגנב. אם זה מבלבל אתכם, תחשבו על המקום ממנו הכסף מגיע.  הוא לא פשוט נלקח מאחרים. הוא לא היה יכול להילקח;  הוא לא היה קיים עדיין. להפוך לעשיר לא מחלק את העוגה, הוא מגדל את העוגה.

 1. השקיעו בבורסה

כשזה נעשה נכון, השקעה בבורסה היא דרך נהדרת להפוך לעשיר, לאט. רוב האנשים יזכו מהעצה הכלכלית המועילה הזו, אבל השקעה בבורסה לא תהפוך אתכם לעשירים בטירוף אלא אם כן כבר יש לכם כסף או כמה עשורים לחכות. לנסות להפוך לעשיר בבורסה הוא אחת הדרכים המהירות ביותר לאבד את כל הכסף שלכם.

 1. אל תשקיעו

כסף תמיד מושקע במשהו, בין אם זה במשאבים או בזמן. אם אתם משקיעים בכלום, הכסף שלכם נשאב על ידי אינפלציה, ומאבד חצי מערכו בכל 20 שנים. אם אתם לא משקיעים בעצמכם, אתם הופכים למיושנים. תמיד תשקיעו בעצמכם, וברגע שיש לכם עושר, תשקיעו אותו כמו שצריך.

 1. אם אתם רוצים שמשהו יעשה כמו שצריך, תעשו אותו בעצמכם

תשיגו את העצה הנכונה, מקור חוץ, ייצוג , מיכון ותנצלו כל יתרון שיש לכם. להיות אדם אחד יגרום  יתיש אתכם ויגביל את הפוטנציאל שלכם. תותרו על האגו שלכם והצורך לשלוט בכל. במקום, תגדילו את המאמצים שלכם. זה יכול לעלות קצת כסף וזמן מראש, אבל הפירות שתניבו יהיו אדירים.

 1. היו קמצנים

אנשים עשירים תמיד תורמים יותר לחברויות שלהם. כתוצאה, האנשים מסביבם נותנים להם בחזרה בנחמדות. כשאתם נותנים לאחרים, הם נותנים בחזרה, אם אתם מבלים עם האנשים הנכונים.

 1. תהיו במקום הנכון בזמן הנכון

עבודת הרגליים שלכם היא זו שמאפשרת לכם להיות במקום ובזמן הנכונים. יותר פעמים ומקומות נכונים ימצאו אתכם אם אתם מתאמצים מספיק.

 1. אל תטעו אף פעם

כישלון הוא הכרחי. הוא מלמד אתכם מה עובד ומה לא.

 1. תאמרו כן כל הזמן

אנשים מצליחים אומרים לא כל הזמן. אם אתם לא יכולים לאזור את  האומץ לומר לא, תחשבו על זה.

עמית מבקש מכם עזרה. אתם רוצים להיות נחמדים, אז אתם לא מסרבים.  הטובה גודלת להיות יותר ממה שחשבתם בהתחלה אבל עכשיו אתם מחויבים.  אנשים משקיעים משאבים רציניים על ההבטחה שלכם. אתם לא יכולים לסגת. לאחר שבועות של תכנון, לוח הזמנים של הבת שלכם קובע הופעה באותו הזמן, ההופעה הראשונה שלה.

הלב שלכם קופץ. הדופק שלכם עולה. זיעה מרטיבה את העור שלכם. אתם מסתכלים לתוך עיניה של בת השש שלכם. היא רואה את המבט שלכם. העיניים שלה מתחילות לדמוע. היא רואה  את זה בא.

אתם אומרים לה שאינכם יכולים לבוא, היא שואלת "למה?" מה אתם אומרים? האם אתם מודים שחסר  לכם האומץ לומר לאדם שלא היה מספיק חשוב בחייכם לא על משהו לא רציתם לעשות מלכתחילה? האם זה היה שווה את זה בסוף? חברו את אותו הרעיון לעסקים. לכמה אפשרויות אתם צריכים לסרב  בגלל שהסכמתם למשהו פחות חשוב? לומר כן אומר שאתם אומרים לא לכל דבר אחר שיכולתם לומר לו כן בעתיד. תנו חשיבות ל"כן" שלכם על ידי כך שאתם נותנים אותם לדברים בעלי חשיבות.

 1. קחו סיכונים לא הכרחיים

אנשים עשירים מבינים שאתם לא יכולים להאמין לכל תחמון  שמגיע בדרך שלכם. תעריכו את הסיכון על ידי חיפוש של ייעוץ מאלה שהרוויחו כסף בתחום שלכם.

 1. תימנעו מסיכון

לכל דבר בחיים יש סיכון, כולל לא לעשות כלום בזמן תוך כדי זה שאתם שומרים על המצב הקיים. הטריק הוא להבין היטב את הסיכון. לחכות לעשיית  את הצעד הנכון מפחד יכולה להוות קצת פן חיובי. אם אינכם מתקדמים קדימה, אתם נעים אחורה. זה כזה פשוט.

 1. היו ברי מזל

ככל שאתם עובדים חכם יותר, אתם יותר ברי מזל.

 1. תעבדו קשה

עקביות רק תביא אתכם למרחק מסוים. אתם יכולים בקלות לסובב את הגלגל למשך עשורים ולא להתקדם בכלל. אתם יכולים לעבוד באיזה קושי שאתם רוצים, אבל המעשים שלכם רק יקדמו אתכם בקצב של שבלול לכיוון הנכון או שתקדם אתכם בכיוון הלא נכון. לעולם לא תשיגו את מטרותיכם כך.

אם אינכם מגיעים לאן שאתם רוצים, שאלו את עצמכם למה. תשקיעו את המאמץ הנדרש, אבל תמיד תעבדו חכם יותר במקום קשה יותר במקרה הנתון, וא תפחדו לשנות את הכיוון ברגע שזה ברור שאתם בכיוון הלא נכון.

 1. תשקיעו מעט מאמץ

לא תמיד תצליחו בשום דבר אם לא תראו אותו עד הסוף ותשקיעו כמות ניכרת של מאמץ.  תעבדו חכם, אבל מעט מאמץ תמיד נדרש, אז תעשו את שנדרש כדי להגיע לאיפה שאתם נמצאים היום.

 1. תשקיעו שעות בחצות

אם אינכם מסוגלים לגמור את העבודה שלכם ובכל זאת להשיג 7 שעות של שינה, אתם עושים משהו לא נכון.  תנקו את הפסולת בחייכם ותתמקדו בדברים החשובים והגדולים  ותסירו כל דבר אחר.

 1. אל תקחו חופשות

אנשים אחרים שאקטיביים בעסקים שלהם לוקחים יותר חופשות מעובדים טיפוסיים.

 1. צריך שיהיה לכם לוח זמנים עמוס

אתם צריכים לוח זמנים יעיל. לוח זמנים עמוס יתיש אתכם ויזיק לאזורים חשובים אחרים בחייכם.

 1. תקריבו את הבריאות שלכם

בריאות פיסית משפרת את הריכוז והאנרגיה שלכם, שני דברים  שמעלים את הסיכויים להצלחה. לא להזכיר  שזה קשה יותר להחזיר את זה בזמן שזה אבוד. תוודאו אתם שמים בצד זמן לפעילויות אקטיביות. זה יעלה את האנרגיה שלכם ויהפוך אתכם ליעילים יותר.

 1. הקריבו את המשפחה שלכם

שימוש נכון של זמן מאפשר לכם להתרכז במה שחשוב. קיימות אפשרויות רבות שכוללות משפחה במצבים שונים של החיים. תפסו שתי במכה אחת על ידי אימונים עם החברים שלכם והמשפחה שלכם או לשקול את האהובים בחייכם בהשקפות השבועיות שלכם ובזמני נהל המטרות שלכם.

 1. תשכחו משמחה

אם אתם עושים את מה שאתם אוהבים, זה קל יותר להגיע למטרות שלכם. תשוקה יוצרת מוטיבציה. אם אתם יוצרים שינויים בחייכם שנדרשים כדי שתהיו עשירים, שמחה לרוב תעקוב.

 1. תקשיבו למשפחה שלכם

חברי המשפחה שלכם יכולים לדעת את  הדברים הכי חשובים להגות את הרעיונות הכי טובים, אבל הפחד שלהם מהכישלון שלכם לרוב מעוור אותם לתשוקה שעולה בלבכם. שמעו מה שיש לאנשים לומר, אבל חפשו עזרה מאלה שאתם  רוצים לחקות.

 1. פשוט תתחילו

תתכננו ואז.

 1. תבנו תכנית מושלמת

זה לא אפשרי לראות את העתיד או להיות מוכן לכל תרחיש. אין תכנית מושלמת, אבל תכנית לא מושלמת כמעט תמיד עדיפה על חוסר בתכנית. אם התכנית שאתם יוצרים נכשלת, אתם תמיד יכולים ללמוד ממנה.

תשקיעו כמות צנועה של מאמץ, אבל תציבו לעצמכם דדליין כדי למנוע מפחד להקפיא אתכם. הכינו בסיס לתכנית שלכם ותכריחו פעילות ברגע שהמחקר שלכם מאשר שיש לכם מודל עסקי פעיל.

 1. לחלום

חלומות הם נהדרים, אבל חלומות לעולם לא יתגשמו אלא אם כן תתחילו לפעול. תבנו תכנית, תחלמו בגדול, אבל תחיו באומץ.

 1. מקוריות

מקוריות יכולה לעזור לכם, אבל כך גם להפוך משהו שכבר קיים ליעיל יותר.

 1. היו לא-אנוכיים

זה קשה לשמור על מוטיבציה בזמן שאתם עושים משהו שאתם שונאים, אז תעשו משהו שאתם אוהבים במקום. יותר על כך, אם אתם נותנים את כל הכסף והזמן שלכם, לא יישאר לכם שום דבר להשקיע איתו. זה לא אומר שאתם צריכים להפסיק להיות נחמדים. אתם כן יכולים, אבל תעשו זאת בתנאים שלכם בצורה שגורמת לכל הצדדים להיות שמחים. אם לאנשים באמת אכפת מכם, הם יכבדו את ההחלטה שלכם.

 1. תשקרו, תרמו ותגנבו

זה כנראה יגרום לכם לשבת בכלא או שתגורשו. ייתכן שתצליחו להתחמק מזה לכמה זמן ולהרוויח כסף, אבל בסופו של דבר אנשים יגלו ויפסיקו לעסוק אתכם. עושר אמיתי ויציב דורש שתיתנו לאנשים מה שהם צריכים במחיר שמספק ערך.

 1. אתם צריכים ציונים טובים

באמת? לאף אחד לא אכפת מהציונים שלכם  אחרי הבגרות שלכם.

 1. אתם צריכים להתקבל לבית הספר הנכון

בית הספר שלכם יכול להיות נקודה לגאווה, אבל מה שבאמת חשוב הוא מה שאתם מביאים לשולחן. אם יש  לכם כישורים, אתם יכולים לעבוד  עבור מי שאתם רוצים.

 1. אתם צריכים ללכת למכללה

מכללה משרתת משמעות וכולם צריכים ללמוד למשך כל חייהם אבל, מכללה אינה בהכרח הצורה הטובה ביותר ללמוד. רוב הדברים שנלמדים  במכללה יכולים להילמד בחינם, קחו את העצה הזו ממורה ותלמיד לשעבר עם חמישה תארים. הרצון להיות עשיר הוא לא הסיבה שאנשים הולכים למכללות. הם הולכים למכללות כדי להשיג עבודה.

אנשים משקיעים הרבה זמן וכסף  על המקצוע הראשי שלהם ולרוב הם פחות נוטים להחליף דרכים אפילו אם הם לא מאושרים, חסרי מוטיבציה או לא מצליחים בתחום שלהם. זה הגמישות המופחתת הזו מקשה על יכולתם להיות מאושרים.

אם התקווה שלכם נמצאת בקריירה שדורשת מכם ללכת למכללה אז תלכו, אבל אל תחשוב לשנייה שמכללה היא הכרחית להיות עשירים.

 1. טפסו בסולם התעשייתי

אתם לא צריכים להיות מנכ"לים כדי להיות עשירים. רוב האנשים לא הופכים לעשירים על ידי עבודה בחברה. אתם אפילו לא צריכים לעלות במעלה סולם תעשייתי כדי להפוך למנכ"לים.

 1. תשיגו עבודה "טובה"

עבודה "טובה"  יכולה לגרום לכם לקבל עושר מסוים לאחר עשרות שנים של עבודה קשה, אבל אם אתם רוצים להפוך לסוג של עשירים לאט,  ניהול כספים חכם והשקעות יכולות לגרום לכך שפחות עבודה תידרש, משכורות מנמוכות יותר, או יותר זמן עם אנשים שאתם אוהבים.

רוב האנשים העשירים  לא הופכים לעשירים על ידי כך שהם מוצאים עבודה "טובה".

 1. שמונים אחוזים מהעסקים כושלים בחמשת השנים הראשונות

לא כל העסקים בסטטיסטיקות האלה איבדו כסף. רבים מהם התיישבו בצד להזדמנויות גדולות יותר. ללא חשיבות, אם אתם מפחדים להיכשל, לעולם לא תהיה לכם האפשרות להצליח. אם אתם לא נותנים לעצמכם את האפשרות להיות ב-20% האחוזים, אז אתם לא תהיו.

 1. תקשיבו למומחים

המפתח הוא איזה מומחה. המורים שלכם, העמיתים שלכם והחברים שלכם לרוב לא נותנים לכם את העצה שאתם צריכים. ראשים מדברים ובוגרים מושכלים מאוד לא אומרים להיות מקור העצות הראשי שלכם.

אנשים שנכשלו או לא ניסו להיות דוגמאות טובות של מה שלא כדאי לעשות, אבל העצה שאתם צריכים ניתנת היטב על  ידי הקשבה לאלה תבחרו היטב.

 1. צריך להיות חסרי יושרה

אנשים עשירים  שהם חלאות הם דמויות טובות ליצירת סיפור בדיוני טוב, אבל רוב האנשים המצליחים יודעים שיושרה היא אחד הדברים החשובים ביותר בעושר.

 1. זה בלתי אפשרי

רק בגלל שמשהו לא נעשה בעבר, לא אומר שזה לא אפשרי לעשייה. ייתכן שלא תמיד תצליחו, אבל אנשים עושים דברים שנראים לא אפשריים כל יום, וכך גם אתם.

 1. היו ריאליסטיים

להיות ריאליסטי הוא דבר שאנשים ממוצעים עושים. אנשים עשירים הופכים לעשירים על ידי זה שהם מטומטמים מספיק לדעת את ההבדל או על ידי כך שהם אמיצים מספיק לדחוף מעבר למה שכל אחד אחר חושב שהוא סביר.

 1. להיות עשיר אומר להיות ממוקד בכסף

רוב האנשים העשירים מבינים שהכלכלה היא רק חלק ממה שדרוש כדי להיות ולהישאר עשיר. יושרה, גמישות, תשוקה, בריאות, ועוד גורמים הם חשובים באותה מידה.

 1. אתם לא יכולים לעזור לאנשים אחרים

אל תתנו לאשמה למנוע מכם להיות האני האידיאלי שלכם. אם אכפת לכם מאנשים, אז תייעלו את האפשרות שלכם לעזור לאחרים על ידי שאתם הופכים למצליחים יותר. הצלחה מונעת אתכם מלהכביד על החברה. זה מהווה דוגמא טובה לאחרים לעקוב אחריה, וזה מספק את היכולות והמשאבים שנדרשים לעזור לאלה שחסרים להם שניהם.

עסקים ועושר גם יוצרים עבודות וערך דרך חידוש. מי עזר ליותר אנשים: סטיב ג'ובס או האם טרזה?

 1. חכו!

סבלנות היא סגולה, אבל חוסר מעש הוא חטא.

 1. הכל קשור לשיווק

הכל קשור לערך. שיווק מצוין  הוא הכרחי, אבל העושר שלכם מגיע ישירות מסיפוק של ערך מעולה לרוב האנשים.

דרך טובה אחת להסתכל על  זה היא דרך מספרים, משהו שאני קורא לו אינדקס ערך ההאף. ערך הדולרים שאתם מפיקים לאדם אחד הוא מספר אחד. המספר הכולל של האנשים שאתם יכולים לעזור להם מהמוצר שלכם הוא המספר השני.  הכפילו את המספרים האלה ביחד  כדי להשיג את הערך המקסימלי.

החלק האחרון הוא השיווק, עם זאת שאפס הוא ללא שיווק כלשהו ואחד הוא השיווק הטוב ביותר שניתן ליצור. אתם מכפילים את המספר הזה איפשהו בין  אפס לאחד בתוצאה  הטוטאלית שקיבלתם קודם כדי להשיג את הערך האמתי.

הערך הטוטאלי האפשרי והשיווק הם שניהם חשובים בהחלט, אבל זהו הערך הטוטאלי האפשרי באינדקס ערך ההאף שיש ו את רוב ההשפעה ואת המעלה הפוטנציאלי הטוב ביותר לעושר שלכם.

  הירשמו כעת!

  והיו הראשונים לקבל תוכן איכותי מפורצי דרך משמעותיים בשוק ההון

  בשליחת פרטיך הנך מאשר קבלת עדכונים חשובים ותוכן איכותי מ-D-Broker
  אתה מוגן מספאם, לעולם לא נעשה שימוש לא הולם בפרטים שלך

  השאר תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *