דף הבית השקעות כסף חכם 6 טיפים שחשוב ליישם לפני שלוקחים משכנתא

6 טיפים שחשוב ליישם לפני שלוקחים משכנתא

עבור מרבית הציבור בישראל, רכישת דירה היא העסקה הגדולה ביותר שהם יעשו במרבית חייהם. כיאה לעסקה הגדולה בחיים, אשר כרוכה בתשלום סכום גבוה שלרוב פרוס בתשלומים על פני שנים רבות, מוטב להצטייד ביעד המתאים על מנת לצלוח אותה בצורה הטובה ביותר. הרוב המוחלט של רוכשי הדירות בישראל נוטל משכנתא לצורך מימון הרכישה ולכן כדאי להתמצא בהליך ובמושגים הקשורים לנטילת המשכנתא.

מה חשוב לדעת לפני שלוקחים משכנתא
0

בהתאם להוראות בנק ישראל, ניתן לקבל כיום מימון לרכישת דירה ראשונה בגובה של עד 75% מערך הנכס הנרכש. באם מדובר בדירה שאינה ראשונה, ניתן לקבל מימון של עד 50% מערך הנכס הנרכש. בדרך כלל הבנקים יאפשרו החזר חודשי של המשכנתא שינוע סביב שליש לכל היותר מההכנסה החודשית של הלווים.

עו״ד אוהד שפק
עו"ד אוהד שפק

בישראל קיימים כיום מספר רב של בנקים המוכנים לספק משכנתאות ללקוחות המעוניינים לרכוש דירות. אין צורך להיות לקוח של בנק מסוים בכדי ליטול משכנתא. בנוסף, ישנן חברות ביטוח מסוימות המאפשרות גם לקחת משכנתא, אולם על-פי רוב תנאי המימון שהן מציעות, טובים פחות מן התנאים שמציעים הבנקים המסחריים.

 

אז לפני שאתם חותמים על המשכנתא, הנה כמה טיפים בעלי ערך, שכדאי לקחת בחשבון לפני שיוצאים לדרך:

 1. ערכו סקר שוק. השוו את ההצעות שקיבלתם ואל תתנו לבנק להרגיש שאתם בידיים שלו.
 2. היכרות מוקדמת עם סניף בנק מסוים או בנקאי ספציפי אינה ערובה בהכרח לקבלת הצעה טובה יותר משאר הבנקים. הבנק הוא גוף מסחרי המעוניין בהגדלת רווחיו.
 3. מוטב לא להתפתות להחזרים חודשיים גבוהים אם לא משוכנעים כי ניתן לעמוד בהם לאורך תקופה.
 4. כדאי לבדוק מהן העלויות הנלות לנטילת המשכנתא במשך ההליך ולקחת אותן בחשבון.
 5. נטילת משכנתא כרוכה בביטוחי חיים ונכס. אין חובה לערוך את הביטוחים דרך הבנק וניתן לפנות לכל סוכן ביטוח אחר.
 6. כדאי להיעזר ביועץ משכנתא המומחה בתחומו ואשר יפעל לטובת הרוכשים בלבד. יועץ המשכנתא יסייע לבנות תמהיל משכנתא נכון בהתאם לפרופיל הכלכלי של הלווים ויוכל גם לסייע במשא ומתן עם הבנקים והפחתת הריביות והעמלות.

קבלת הלוואה לטווח ארוך לצורך רכישת דירה כנגד שעבוד הדירה (משכנתא) היא תהליך שיש לעשותו בחוכמה. טעויות ולו קטנות בתהליך זה עלולות לעלות מאות שקלים נוספים מדי חודש ועשרות אלפי שקלים בחישוב כולל – עד שתוחזר מלוא ההלוואה.

קבלת הלוואה לטווח ארוך לצורך רכישת דירה כנגד שעבוד הדירה (משכנתא) היא תהליך שיש לעשותו בחוכמה. טעויות ולו קטנות בתהליך זה עלולות לעלות מאות שקלים נוספים מדי חודש ועשרות אלפי שקלים בחישוב כולל – עד שתוחזר מלוא ההלוואה.

 

***עו"ד אוהד שפק עומד בראש משרד עורכי דין המתמחה בנדל"ן, מיסוי מקרקעין ומשפט מסחרי. shpak-law.com***

 

זקוק לעצה מעו"ד אוהד שפק בנושאי נדל"ן, מיסוי מקרקעין ומשפט מסחרי?

השאר פרטים מלאים ותקבל מענה בהקדם

    הירשמו כעת!

   והיו הראשונים לקבל תוכן איכותי מפורצי דרך משמעותיים בשוק ההון

   בשליחת פרטיך הנך מאשר קבלת עדכונים חשובים ותוכן איכותי מ-D-Broker
   אתה מוגן מספאם, לעולם לא נעשה שימוש לא הולם בפרטים שלך

   השאר תגובה

   האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *