דף הבית השקעות כסף חכם 12 קריירות (ריאליסטיות) שלא דורשות תואר אקדמאי

12 קריירות (ריאליסטיות) שלא דורשות תואר אקדמאי

אפילו היום, אנשים רבים רואים בתואר אקדמאי כדרך הטובה ביותר אם לא היחידה להשיג קריירה טובה. בעוד שההנחה הזו מחזיקה בערך מסוים, קיימים מקצועות רבים  בסביבה שלא דורשים תואר כדי להיכנס אליהם ומאפשרים לכם להשיג משכורת ממוצעת אם לא מרשימה.

קריירות שלא דורשות תואר
0

לאנשים מסוימים, המחשבה של כניסה לחובות ולהישאר בהם למשך 5-6 שנים (מכללה ואוניברסיטה) או לפעמים אפילו יותר, היא מספיקה כדי לדחות אותם מהרעיון של למידה בהשכלה גבוהה. כיום, בוגרי אוניברסיטאות נשארים בחובות של עשרות אלפי שקלים, מספרים שהם אכן מלחיצים בצורת חובות. לאחרים, ההזדמנות של אוניברסיטה לעולם לא הפכה למציאות בגלל בעיות חברתיות, כלכליות, פליליות או חינוכיות.

לאלה שאין להם רקע מושלם, תיקים פליליים, בעיות בריאותיות או חינוכיות לדוגמה, הוספנו כמה מקצועות בהם תוכלו להרוויח משכורות ממוצעות עם מעט עבודה קשה.

 1. נהג\ת משאית

בעוד שלא מדובר בעבודה מלאת זוהר, להפוך לנהג משאית אומר שתוכלו לטייל בכל רחבי הארץ, להקשיב למוזיקה שאתם אוהבים בסטריאו ולאכול מה שבא לכם. כל מה שאתם צריכים לזה הוא רישיון נהיגה מלא ולעבור כמה מבחנים מתאימים כדי להרוויח משכורת סבירה בהחלט.

 1. ייעוץ גיוס

מחלקת הגיוס היא שוק משתלם מאוד, ששווה הרבה כרגע.  אתם תזדקקו ליכולות מחירה טובות, גישת שירות לקוחות טובה וכישורי פתרון בעיות חריפים כדי לשגשג בעסק הזה. ידע מורכב של תחום קריירה מסוים הוא בונוס לגיוס ברמה גבוהה, על העובדה שגם המשכורת היא טובה במיוחד.

 1. עיתונאות

קריירה בעיתונאות היא להיות מגוונת בין  כל שני אנשים;  היא באמת תלויה במה שאתם מעוניינים. אתם יכולים לעבוד בספורט, פוליטיקה, אומנות, אורח חיים או נסיעות ועוד נושאים רבים. הדברים העיקריים שאתם צריכים כדי להתחיל הם יכולות כתיבה טובות תחת לחץ של דדליינים, ביטחון עצמי טוב והרבה התרגשות. כעיתונאי בפסגת התחום שלכם אתם יכולים למצוא שהשכר הוא בהחלט מעולה, תלוי בסוג העיתונאות שאתם בוחרים בו כמובן. אתם אכן יכולים להשיג תואר בעיתונאות, כמו  בכל תעשייה כיום, אבל זה רחוק מאוד מלהיות הכרחי.

 1. מלטשי אבנים

ליטוש אבנים היא אחת הקריירות הישנות בעולם, היא שומשה כדי לבנות בניינים עתיקים כמו הפירמידות המצריות, הסטון-הנג', המקדש של אנגקור והבתים של הפרלמנט. שום השכלה פורמאלית נזקקת; פשוט תמצאו מכללה מקומית שמציעה קורסים בליטוש אבנים או בניין כדי ללמוד את הבסיס. ברגע שהתחלתם לעלות למעלה בתחום, המשכורת אכן טובה מאוד.

 1. ביטחון

עבודה כמאבטח היא עוד עבודה שלא מצריכה דבר חוץ מאופי טוב וכושר פיסי סביר. אתם תצטרכו להיות סבלניים, מנומסים, הגיוניים ולהצליח לעבוד טוב תחת לחץ. עבודות קטנות אינן  משתלמות במיוחד מבחינת משכורת, אבל עבודות ביטחון ברמה גבוהה יכולות להשתלם בהחלט.

 1. שיווק דיגיטלי

SEO ו-PPC ביחד יכולים להשתוות למה שאנשים מחשיבים שיווק דיגיטלי, אם תפקידים כמו שיווק בעזרת שותפים או בעזרת אימיילים שמגיעים תחת אותו התחום. כל נישה היא שונה, עם המטרה של SEO  לעזור לכל אתר לדרג גבוה בתוצאות מנוע חיפוש, ו-PPC לתת לאתרים הזדמנות לזהור בזמן ומקום מתאימים (ומחיר מתאים). בעוד שתארים בנושא, כמו מנהל עסקים או שיווק, יכולים לעזור, הם לא  תמיד הכרחיים, אותם הדברים שנלמדים שם יכולים להילמד מניסיון. משכורות מתחילות  כקטנות; אמנם,  אתם יכולים לעלות במהרה למשכורות משתלמות בהחלט במהלך של כמה שנים, תלוי במקום ובהשקעה שלכם.

 1. פקיד משטרתי

בתור שוטר אתם תלמדו יותר על התנהגותם של אנשים ומהו להיות חלק מקהילה  יותר משיכולתם ללמוד בכל עבודה אחרת. אתם ציריכם ראש נקי, גישה ידידותית ויכולות נהגה טובות,  בין היתר, אבל עם אלה, תולכו לקבל שכר משתלם מאוד.

 1. כבאי

כבאים עושים את הכל כדי להציל חיים ולחנך ולתמוך בקהילות מקומיות; העובדה מתפתחת תמיד ולעולם לא תישארו ללא השראה. אופי טוב וגוף בריא הם הדברים החשובים ביותר, בגלל שתגלו שאלה הם הדברים החשובים ביותר לטיפול בבעיות שעולות. תחילה העבודה  מגיעה עם שכר ממוצע, אך לאחר השקעה וכמה קידומים, תפקיד כמו מנהל אזור יכול להוביל לשכר משתלם במיוחד.  אמנם כמובן שמלוות לעבודה סכנות ברורות.

 1. פקח טיסה

בעוד שאתם לא זקוקים לתואר כדי להיות פקח טיסה, אתם כן זקוקים לכמה דרישות ספציפיות שכדאי לכם להתאמן עליהן לעבודה הספציפית הזו. אל תדאגו, היכנסו עם כמה כישורי מתמטיקה בסיסיים ורפלקסים יציבים ואתם אמורים להיות מוכנים. המשכורת של העבודה הזו היא מעולה.

 1. שיווק וניהול מכירות

לסוגים כאלה של תפקידים אתם זקוקים למוטיבציה עצמית טובה מאוד ואת היכולת לזרוע מוטיבציה והשראה באחרים. יהיו אימוני ניהול רבים כתוך העבודה, אבל כדי להגיע למצב כזה תוודאו שאתם למדתם את  כל מה שיש לדעת על התעשייה הזו ולוקחים את ההזדמנות  להתפתחות שאתם יכולים לקבל. תפקידי ניהול ותיקים יכולים להיות משתלמים בהחלט.

 1. עיצוב אופנה

בעוד שהתחרות במקצוע היא אדירה, ניסיון וכישרון חשובים יותר מדרישות. אלכסנדר מקווין, לדוגמה, עזב השכלה פורמלית בגיל 16 בציונים נמוכים. תפתחו תיק עבודות טוב, תשווקו את עצמכם ותדביקו בתי אופנה וחברות אופנה עם ההתלהבות שלכם, ואיתם, העולם כול להיות הצדפה שלכם.

 1. יחסי ציבור

כדי לעבוד ביחסי ציבור אתם זקוקים לכישורי תקשורת מעולים ויכולת להשפיע על אנשים בעזרת שימוש מדיה. הכלים החזקים ביותר שיש לכם הם אופי חריף, יכולות תקשורת חזקים, יצירתיות וידע טוב של כל מיני סוגים של מדיה. העבודה הזו משתלמת עם כמה שאתם  עושים בה, אז אם אתם בפסגת העסק, ומשיגים לחברה שלכם מוניטין טוב, המשכורת שלכם יכולה להיות מדהימה.

 

*המאמר עודכן לאחרונה בשנת 2020*

  הירשמו כעת!

  והיו הראשונים לקבל תוכן איכותי מפורצי דרך משמעותיים בשוק ההון

  בשליחת פרטיך הנך מאשר קבלת עדכונים חשובים ותוכן איכותי מ-D-Broker
  אתה מוגן מספאם, לעולם לא נעשה שימוש לא הולם בפרטים שלך

  השאר תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *